Endodoncja Kraków – Gdzie warto zgłosić się do dentysty?

Zabiegi leczenia kanałowego zębów, czyli endodoncji, są powszechnie uznawane za bolesne. Czy to jednak na pewno jest prawda? Postanowimy udowodnić, że nie. Dzięki specjalnym metodom leczenia, które wykorzystują krakowskie gabinety stomatologiczne, zabiegi kanałowe mogą być całkowicie komfortowe dla pacjenta. Sprawdźmy jednak najpierw sedno zagadnienia, czyli po co właściwie przeprowadza się takie zabiegi.

Otóż endodoncja Kraków jest zabiegiem pozwalającym na wyleczenie psującego się zęba. Dzięki temu można zachować swój własny ząb i nie ma potrzeby wstawiania implantu. Jeżeli pacjent posiada zepsuty jeden z tylnych zębów, można jeszcze to przeboleć i taki ząb po prostu wyrwać. Jednak w przypadku zębów przednich, będących na widoku, pozostaje już tylko endodoncja Kraków ma bardzo dobre gabinety stomatologiczne przeprowadzające leczenie kanałowe, dlatego też pacjenci nie muszą się obawiać, że będą musieli znosić spory ból.

Dzięki skutecznemu znieczuleniu możemy nawet nie poczuć tego, co tak naprawdę dzieje się wewnątrz zęba podczas zabiegu. Leczenie kanałowe przeprowadza się bowiem za pomocą specjalnych bardzo małych przyrządów, które mogą wniknąć głęboko aż do korzenia zęba i tam zbadać jego stan, oraz przeprowadzić naprawę uszkodzonych miejsc. Robi się to poprzez wstrzyknięcie specjalnego środka, który uszczelnia korzeń i uniemożliwia dalsze wnikanie do niego ciał obcych z jamy ustnej.

Powyższą metodę stosuje się przy zębach, które są już bardzo mocno zepsute i żadna inna opcja nie wchodzi w grę. Często nie ma innej opcji by zachować ząb, pozostaje już tylko endodoncja Kraków jednak pokazuje, że można przeprowadzać takie zabiegi całkowicie bezboleśnie dla pacjenta i miejmy nadzieję, że niedługo w całym kraju pojawią się takie możliwości. Wystarczy tylko nieco dobrej chęci ze strony stomatologów.

Leczenie kanałowe czyli endodoncję w Krakowie wykonuje dentysta: Stomatologiatomaszewska.com/leczenie-kanalowe-endodoncja/

Dodaj komentarz